Elektron Medikal
Facebook

Nostril Retainer (Burun Yapılandırma-Şekillendirme)

KOKEN Nostril retainer insan vücuduna zararı olmayan yumuşak silikondan yapılmıştır. Burun deliklerinden içeri doğru yerleştirilerek burun şeklinin düzeltilmesi veya yeniden yapılandırılması amacıyla kullanılır.

Standart ve uzun tipleri vardır, uzun tip kesilerek de kullanılabilir.

ENDİKASYONLARI:
- Ameliyat Öncesi Kullanımı: “Nostril Retainer” yarık dudak burnundaki alar kıkırdak düzeltilmesinde, Simonart bandı bulunan veya alveolar arkta yarığın olmadığı olgularda uygulanabilmektedir.
- Ameliyat Sonrası Kullanım: “Nostril Retainer” yarık dudak/ damak ya da rinoplasti ve burun genişletme ameliyatlarından sonra burun deliklerini şekillendirilmesi, düzeltilmesi ve yeniden yapılandırılması amacıyla kullanılmaktadır.

UYARI:
1- Hastanın burnuna uygun boy kullanılmalıdır. Kullanılacak cihaz boyuna karar verirken cihazdan ayrı sunulan "Burun Retainer Mold Deneme Aparatı"'ndan yararlanmak en uygunu olacaktır. Çünkü asıl ürünü deneme imkânı yoktur.
Ürünün çıkarılıp tekrar takılması söz konusu ise, burundan çıkarılarak önce yıkanır daha sonra sterilizasyon yöntemlerinden biri kullanılarak steril edilir.
2- Sterilizasyondan sonra cihazın iki kolu yukarı bakacak şekilde burun içine yerleştirilir.
3- Cihazın dışarıda kalan orta kısmından tutularak cihaz burundan çıkarılabilir.

KULLANIM SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR :
a) Cihaza yapışan yada cihaz ile burun iç yüzeyi arasında kalan herhangi bir pislik, burnun yapılandırılmasına engel olabileceğinden cihaz kesinlikle iyi temizlenmelidir.
b) Cihaz hastanın kullanımından kaynaklanan nedenlerle deforme olabilir. Bu nedenle cihaz, en az ayda bir kez yenisi ile değiştirilmelidir.

KULLANIMDAN KAYNAKLANAN ZARARLAR:
Yıkama ya da sterilizasyon sırasında ürün eğilip bükülmemelidir. Aksi takdirde deforme olarak buruna oturmayabilir ve düşebilir.

KULLANIM SÜRESİ:
Kutu açılıp kullanımın gerçekleştiği günden itibaren kullanım süresi 30 gündür.

Yarık Dudak/Damak hakkında kısa bilgi:
Yarık dudak ve yarık damak ayrı ayrı ya da birlikte görülebilir. Yarık dudak erkek çocuklarında, yarık damak ise kız çocuklarında daha yaygındır. Etyolojisinde ( oluşumunda ) ailesel özellikler, gen anomalileri ( gen bozuklukları), çevresel faktörler ve teratojenler ( hamilelikte kullanılan ve bebeğe zarar veren maddeler ) üzerinde durulmaktadır.
Yarık dudak ve damak intrauterin hayatta ( anne karnında )  yüzün oluşumu sırasında embriyonik yapıların tam olarak birleşememesi nedeniyle oluşur. Maksiller ve premaksiller yapıların birleşmesi gebeliğin 5. ve 8. haftaları arasında olur. Damakların birleşmesi ise bundan yaklaşık 1 ay sonra (9-12. haftalarda) gerçekleşir. Bu birleşmedeki başarısızlık sonucu yarık damak ve dudak gelişir. Yarık damak-dudak bir genetik veya kromozomal sendroma bağlı olarak gelişmediyse ve başka bir doğumsal kusur yoksa, plastik cerrahiyle tamamen düzeltilebilir. Dünya genelinde sekiz yüz doğumda bir görülen dudak ve damak yarığı bir anomalidir.

       
Nostril Retainer ile ilgili belgeler ve videolar için tıklayınız...

 

Geri Dön
Bu sitede, deri greftleri (allogreftler), anti selülit korseleri, liposuction (liposakşın) korseleri, arch bar ateli, baldır (calf) protezi, botox ve dermal dolgu iğneleri, cerrahi aletler (abdominoplasti, blepharoplasti, el cerrahisi, elektrocerrahi, endoplastik, liposurgery, meme, oral surgery, rinoplasti, yüz germe aletler), loupes, kafa ışıkları, el sabitleyici, cilt işaretleme kalemi, cilt yapıştırıcı, 3D simülasyon programı, dermabrazyon ucu, dermal (dudak, kırışıklık) dolgu, dermatom cihazları ve bıçakları, iğnesiz enjeksiyon cihazı, tek kullanımlık (disposable) koter, dövme (mikropigmentasyon) cihazı, eksternal(harici/dıştan) göğüs protezi, eriyebilen (absorbe) plak/vidalar, expander (doku genişeticiler), altın göz implantları, kalça(gluteal) implantı, kornea koruyucular, lindeman burrs, liposuction aspiratörleri/infüzyon cihazları/kanülleri/santrifüj cihazları/fırçaları, Medpor(yanak/çene/nasal/kraniyel/kulak/mandibular/temporal/oküler/kişiye özel), sütyenler/südyenler, silikon meme implantları, mesher/carrier, mikrovasküler klempler, nazal splint, nostril retainer, parmak eklem (joint) implant, pektoral implantlar, Silhouette Türkiye, Tebbets monopolar forceps, tendon spacer (hunter), testis protezi, titanyum plak/vidalar, turnike cihazları, yağ enjeksiyonu için kapalı sistemler, yanık bası giysileri, yara izi 8skar) yanık izi gideren ürünler, yüz germe (face lift) ürünleri yüz maskeleri ve gençlik ipi estetiği hakkında sunulan bilgiler ilgili uzman doktorlar ve hastalarını bilgilendirme amaçlıdır, Elektron Medikal bu bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.
Elektron Medikal bilgi@elektronmedikal.com.tr İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan kullanılamaz, kopyalanamaz. © 2012
Web Tasarım